| Motor Type | |
| Displacement (cc/Cid) | 1050 cm³ / 64 in³ |
| Number of Valves | |
| Power | hp / 0kW @ rpm |
| Torque | Nm / 0lb ft @ rpm |
| Layout | |
| Gearbox | 6? |
| Length (cm/inches) | 350 cm / 137.8 in |
| Width (cm/inches) | 190 cm / 74.8 in |
| Height (cm/inches) | 145 cm / 57.1 in |
| Wheelbase (cm/inches) | cm / 0 in |
| Weight (kg / lbs) | 850 kg / 1874 lb |
| Trunk Volume (dm3 / cu ft (US)) | L / 0 ft³ |
| Tank Capacity (l / gal (US)) | 130 L / 34.3 gal (US) |