| Motor Type | 3 cyl |
| Displacement (cc/Cid) | 1034 cm³ / 63 in³ |
| Number of Valves | 6 |
| Power | 32hp / 24kW @ 4750rpm |
| Torque | 56Nm / 41lb ft @ 2000rpm |
| Layout | Front Wheel Drive |
| Gearbox | 3MT |
| Length (cm/inches) | 405 cm / 159.4 in |
| Width (cm/inches) | 149 cm / 58.7 in |
| Height (cm/inches) | 149 cm / 58.7 in |
| Wheelbase (cm/inches) | 265 cm / 104.3 in |
| Weight (kg / lbs) | 940 kg / 2072 lb |
| Trunk Volume (dm3 / cu ft (US)) | L / 0 ft³ |
| Tank Capacity (l / gal (US)) | 30 L / 7.9 gal (US) |