| Motor Type | 2 cyl |
| Displacement (cc/Cid) | 764 cm³ / 47 in³ |
| Number of Valves | 4 |
| Power | 21hp / 15kW @ 3900rpm |
| Torque | Nm / 0lb ft @ rpm |
| Layout | Rear Wheel Drive |
| Gearbox | 3MT |
| Length (cm/inches) | 405 cm / 159.4 in |
| Width (cm/inches) | 149 cm / 58.7 in |
| Height (cm/inches) | 149 cm / 58.7 in |
| Wheelbase (cm/inches) | 265 cm / 104.3 in |
| Weight (kg / lbs) | kg / 0 lb |
| Trunk Volume (dm3 / cu ft (US)) | L / 0 ft³ |
| Tank Capacity (l / gal (US)) | L / 0 gal (US) |