| Motor Type | |
| Power | 325hp / 239kW @ rpm |
| Torque | 605Nm / 446lb ft @ rpm |
| Layout | 4 Wheel Drive |
| Gearbox | 1AT |
| Length (cm/inches) | 468 cm / 184.3 in |
| Width (cm/inches) | 188 cm / 74 in |
| Height (cm/inches) | 155 cm / 61 in |
| Wheelbase (cm/inches) | 290 cm / 114.2 in |
| Weight (kg / lbs) | kg / 0 lb |
| Trunk Volume (dm3 / cu ft (US)) | L / 0 ft³ |