| Motor Type | |
| Power | 7hp / 5kW @ rpm |
| Torque | Nm / 0lb ft @ rpm |
| Layout | Front Wheel Drive |
| Gearbox | 1AT |
| Length (cm/inches) | 355 cm / 139.8 in |
| Width (cm/inches) | 165 cm / 65 in |
| Height (cm/inches) | 162 cm / 63.8 in |
| Wheelbase (cm/inches) | cm / 0 in |
| Weight (kg / lbs) | kg / 0 lb |
| Trunk Volume (dm3 / cu ft (US)) | L / 0 ft³ |