| Motor Type | |
| Power | 7hp / 5kW @ rpm |
| Torque | Nm / 0lb ft @ rpm |
| Layout | Rear Wheel Drive |
| Gearbox | 1AT |
| Length (cm/inches) | 361 cm / 142.1 in |
| Width (cm/inches) | 166 cm / 65.4 in |
| Height (cm/inches) | 151 cm / 59.4 in |
| Wheelbase (cm/inches) | 239 cm / 94.1 in |
| Weight (kg / lbs) | 887 kg / 1955 lb |
| Trunk Volume (dm3 / cu ft (US)) | L / 0 ft³ |